Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Aktualne informacje o brexicie

Rozpoczęty w dniu 29 marca 2017 roku dwuletni proces negocjacji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dobiega końca. Wielka Brytania wystąpi z Unii Europejskiej 30 marca 2019 roku (dokładnie o godzinie 00:00).

Najbliższe posiedzenia Rady Europejskiej art. 50 TUE przyniosą odpowiedź czy trudny i skomplikowany proces negocjacji zakończy się porozumieniem, czyli uporządkowanym wyjściem Wielkiej ze struktur UE, czy też fiaskiem, w wyniku którego przyjęcie negocjowanej umowy wyjścia w zakładanym i optymalnym kształcie nie będzie możliwe.

Spotkanie w MPiT ws. konsekwencji brexitu dla prowadzonej działalności gospodarczej

W dniu 22 listopada br. Pan Marcin Ociepa, Podsekretarz Stanu w MPiT spotkał się z przedsiębiorcami celem omówienia konsekwencji i wpływu brexit na działalność gospodarczą. Spotkanie było kolejnym z cyklu spotkań zorganizowanych przez MPiT w związku z przygotowaniami polskiej administracji do brexitu. W spotkaniu udział wzięło 70 przedsiębiorców oraz przedstawicieli izb, związków oraz stowarzyszeń. Podczas spotkania przedstawiciele MPiT, MSZ i MF zaprezentowali bieżący stan negocjacji brexit oraz przedstawili możliwe scenariusze wyników negocjacji. W trakcie dyskusji z uczestnikami spotkania eksperci przybliżyli skutki biznesowe ewentualnego urzeczywistnienia scenariusza wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy (tzn. no deal).

Prezentacja ze spotkania (PDF 4 MB)

Informacje na stronach polskiej administracji

Informacja dla środowiska biznesowego na temat formalności celnych, jakie będą obowiązywać po 29 marca 2019 r., tj. po wyjściu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej

Informacja Ministerstwa Finansów ws. sytuacji firm audytorskich i jednostek badanych po brexicie 

Akcja mailingowa MPiT ws. przygotowania przedsiębiorców do brexitu 

Aktualności na stronach UE

Z uwagi na zbliżające się decydujące rozstrzygnięcia i ustalenia, zachęcamy do bieżącego śledzenia strony Rady Europejskiej oraz Rady Unii Europejskiej, na której publikowane są najważniejsze informacje dotyczące brexitu – kluczowe wydarzenia oraz dokumenty.