Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Od Nowego Roku, nowe przywileje dla przedsiębiorców

Możliwość wliczenia w koszty pracy małżonka, niższy ZUS dla najmniejszych firm, elektronizacja akt pracowniczych i skrócenie okresu ich przechowywania, niższy podatek dla innowatorów – to kolejne proprzedsiębiorcze rozwiązania, które przyniosą od Nowego Roku ustawy przygotowane przez MPiT. Wśród nich są: Pakiet MŚP, Mały ZUS, E-akta, IP box, zmiany w dozorze technicznym oraz kolejne udogodnienia w CEIDG.

Bardzo ważne jest, że na zgłoszenie do ZUS tego, że chce się korzystać z Małego ZUS jest czas do 8 stycznia 2019 roku. Kolejna taka okazja pojawi się dopiero za rok.

"Małe i średnie przedsiębiorstwa to „oczko w głowie” mojego resortu. To właśnie głównie z myślą o nich przygotowaliśmy cały szereg ustaw, które wejdą w życie już 1 stycznia. Nowe przepisy przyniosą właśnie średnim, małym i najdrobniejszym firmom przede wszystkich oszczędności, a także ułatwienia i przywileje. Szczególną uwagę chciałabym zwrócić na Pakiet MŚP, Mały ZUS i IP box. Celem tego ostatniego rozwiązania jest wsparcie innowacyjności naszego kraju. To kluczowe wyzwanie dla naszej gospodarki i na Nowy Rok życzę wszystkim naszym przedsiębiorcom, by śmiało otwierali się na nowe, twórcze i bardziej efektywne rozwiązania, dzięki którym łatwiej będzie im konkurować, także na globalnym rynku" – mówi minister Jadwiga Emilewicz.

Więcej informacji